Literaki

Literaki

Każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. A jeśli jest duszą towarzystwa chętnie robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie potrzeba wychodzić z domu, by móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu lub można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie kilka osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są łatwe lub szczególnie przypominają scrabble. Różnią się aczkolwiek od nich właśnie niniejszym, że w razie wątpliwości, albo słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Lub czyni to szczególnie dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny lub wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem niniejszych pisanych wielką literą, z apostrofem lub skrótów.
W ową grę potrzeba zagrać, choćby skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając lub człowiek odkrywa niespodziewanie, że przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to doskonałe ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz interesujące doświadczenie, jakie umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na takim znakomita zabawa.

Literaki

Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Przewiń do góry