PL | EN

Paralotnie

Paralotnia dzięki swej niewielkiej prędkości i praktycznej zdolności lotu na bardzo małych wysokościach daje możliwość wykonywania zdjęć lotniczych o niespotykanej jakości. Możemy bez problemu uzyskiwać rozdzielczości w szczegółach fotografowanych obiektów rzędu centymetrów.

 

Wykonujemy zdjęcia perspektywiczne jak i w zobrazowaniu pionowym.
Zdjęcia lotnicze wykonywane w ujęciu perspektywicznym (pod określonym kątem do powierzchni ziemi) służą oddaniu perspektywy i plastyczności fotografowanego terenu.

Często tylko w taki sposób możemy objąć cały obszar nieruchomości czy pokazać otaczający teren. Zdjęcia lotnicze prezentują się lepiej od tradycyjnych zdjęć wykonywanych z powierzchni gruntu i dostarczają więcej informacji oglądającemu.

Tego typu ujęcia są bardzo przydatne w dokumentacji inwestycji, budownictwie drogowym , prezentacji folderowej firm, zabytków, do uatrakcyjnienia treści stron internetowych czy wreszcie w branży deweloperskiej.

Inny rodzaj zdjęć lotniczych to ujęcia w zobrazowaniu pionowym. Otrzymuje się je, gdy kąt ustawienia osi obiektywu do powierzchni ziemi wynosi 90 stopni.

Takie zdjęcia lotnicze wykorzystuje się do tworzenia fotomap, w leśnictwie, rolnictwie, archeologii, geodezji i kartografii czy wreszcie w zastosowaniach GPS.

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu aktualnych pionowych zdjęć lotniczych w jakości niedostępnej dla cywilnych zdjąć satelitarnych. Oferujemy wykonanie fotomapy dowolnej powierzchni ( np. działka, miasto, sołectwo, gmina) w wysokiej rozdzielczości i w dowolnej skali. Fotomapy są szczególnie przydatne w planowaniu inwestycji, zarządzaniu kryzysowym, dla rolnictwa i ochrony środowiska, dla służb ratowniczych czy w celach promocji. Można je otwierać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej i oglądać w zadanej skali, a także zamieszczać na stronach internetowych.

Koszt godziny lotu paralotni jest wielokrotnie niższy od lotu samolotem, co przekłada się korzystnie na cenę usługi. Niektóre rejony ze względów manewrowych lub bezpieczeństwa są osiągalne tylko dla paralotni. Większość terenu Polski jest już objęta zdjęciami satelitarnymi i lotniczymi, ale są to na ogół ujęcia sprzed paru lat. My jesteśmy w stanie wykonać aktualne zdjęcia w dowolnym rejonie.

Filmowanie z lotu

Oferujemy ujęcia filmowe z lotu. Dzięki temu, że paralotnia może lecieć z niewielkimi prędkościami a nawet w pewnych warunkach być w zawisie, jesteśmy bardzo elastyczni w operowaniu ujęciami. Daje nam to przewagę nad kamerami umieszczanymi na wysięgnikach czy linach.
Dla profesjonalnych ujęć filmowych możemy zabrać jako pasażera operatora z kamerą. Siedząc z przodu w foteliku ma on nieograniczoną niczym perspektywę.